annas

Platí u vás, že jen málo věcí je tak mocných jako omluva za naše slova a činy?

Vždyť přece chybovat je lidské, ale odpouštět je božské…

Nejlepší odpověď
dědapetr

Je pravdou že chybovat je lidské, ale odpouštět je božské.Je však faktem že ne vše jde napravit omluvou.Protože nejsme bozi,ale lidé.Příklad:opilec způsobí havárku a zabije jediné dítě rodině a pak se omluví.má rodina udělat rozhodnutí božské a odpustit tomuto člověku když omluva může být účelová kvůli výši trestu.A teď raďte jestli být božský a nebo lidský.

Další odpovědi
Valky

Jak kdy… Někdy jsou věci, na které pouhé promiň nestačí… ;) Neumím odpouštět… A pokud se rozhodnu, že odpustím, je to běh na dlouhou trať… Většinou lidi, kteří mi ublíží prostě vymažu ze života… Moje heslo je takové, že pokud mi ublíží někdo, kdo je mi blízko – například nejlepší přítel, nestojím o to, abych ho měla na blízku… Abych mu odpustila? Proč? Je to blízký člověk, tak proč ubližuje? Člověk musí nejdřív přemýšlet a pak jednat… Jinak nemá v mém životě místo… Zavrhla jsem takhle asi 4 lidi a nikdo mi nechybí… :o) Každý je nahraditelný!
Doplňuji:
tom004: Člověk zůstane sám teprve, když si to přeje. Většina lidí má rodinu, a tak nikdy nemůže být sám. Já mám skvělého chlapa doma, perfektní rodiče a pár nejlepších přátel. Každý ví, jaká jsem a je jen na něm, jak se zachová, jestli bude ubližovat a nebo né… Já se k nim chovám stejně, jako oni ke mě a naopak, jednáme spolu s respektem a nikdy si nebodáme kudlu do zad. Pokud takhle všechno funguje, je to nejlepší… ;) Život funguje pouze tak, jak si přejeme my. Váš je jiný a funguje jinak než můj a tak dále.. :o) Žijeme jen jednou, proč odpouštět a pouštět si k tělu lidi, kteří nám už jednou ublížili? :o) Na to nemám čas, žiju a užívám si, nemám na hlupáky a ubožáky čas.. :o)

tom004

Vhodné místo,vhodný čas,a vhodně zvolená slova,dokáží,téměř zázraky.Ale,jako u všeho,zneuží­tí,bývá potrestáno..
Doplňuji:
Pro Valky: takhle to,ale v životě nechodí.Přečti si lépe dovětek u otázky.Podle mne,nikdo nemá právo,absolutně odsouzit,nebo být odsouzen.Také,by se Ti mohlo stát,že zůstaneš sama.