samicek333

Platí student při brigádě daně?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli já, jako student musím z výplaty z brigády platit daně? Žádný růžový dotazník jsem nepodepisovala, paní vedoucí mi řekla, že na tohle u nich nehrajou, že mi to jako studentce nezdaněj, ale dneska mi přišla výplata a přišlo mi o 15 procent méně. Mám nárok požadovat těch 15 procent, nebo jsem udělala s tím růžovým dotazníkem špatně a mám smůlu?
Děkuji

Nedokládala jsem žádné potvrzení, i když jsme ho měla sebou, prostě ho nechtěla, ze jsem student jsem napsala pouze do nějakého osobního dotazníku.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud jsi podepsala prohlášení, doložila potvrzení o studiu, tak daň neplatíš-tedy pokud nemáš vysoký daňový základ.
Na to nehrajou? Co to je?
Obrať se na FÚ a sděl jim, že si na to nehrajou, bude je to zajímat.
Pokud ti nesrazili srážkovou daň, tak si podej daňové přiznání a vše dostaneš zpět (tedy jak jsem napsal, pokud máš odpočty vyšší než základ daně).
Pokud již máš papír jinde podepsaný, tak ti to srazí, nemůžeš mít podepsán víc než jeden.

Další odpovědi
ivzez

Daně, sociální i zdravotní pojištění samozřejmě platí i studenti.
Pokud pracujete na DPP s odměnou do 10.000 Kč měsíčně,
neodvádí se sociální ani zdravotní pojištění a odvede se srážková daň.

K uplatnění slevy na poplatníka i na studenta musíte
u zaměstnavatele podepsat prohlášení k dani z příjmu.

Paní vedoucí si zřejmě chtěla ušetřit práci.
Obraťte se na jejího nadřízeného a na FÚ.

Ronnie3697

Já na brigádě daně platím, ale koncem února si vždycky podám žádost o vrácení daní a pošlou mi je zpátky na účet (tenhle papír vyplňuji u zaměstnavatele, který to pak sám pošle na finančák). Ale je fakt, že na výplatních páskách mám i tak řádek, který píše „sleva na dani“.