terry

Platí stejný nebo podobný zákon o squatterech také u nás?

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/226331-muz-koupil-dum-za-28-milionu-nesmi-do-nej-kvuli-squatterum.html

Nejlepší odpověď
Fidel

NE. V ČR není squattering upraven a je tedy nelegální. Ten, kdo se toto bude „provozovat“ může se dopustit řady trestných činů, např. zásah do práva k domu, bytu nebo nebytovému prostoru. A je úplně jedno, že dům je zřícenina a chátrá a nikdo o něj nejeví zájem. Je důležité, že dům je obsazen bez souhlasu jeho majitele… takže bacha…