Avatar uživatele
annas

Platí stále čínské přísloví, nebo raději zůstávají mnozí v nevědomosti, co se týká nových poznatků?

„Zeptáš-li se, budeš pět minut vypadat jako hlupák. Nezeptáš-li se, budeš hlupák celý život."

Rozšiřujete si své vědomosti i na Odpovědích?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? led, vagra, iceT, SajmonModer, dědapetr před 4744 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Líná huba-hotový neštěstí,kdo se nezeptá-nic neví.Já díky tady pokládaným otázkám hledám a nepřestávám se divit.Jsou prostě věci,na které by mě ani nenapadlo se zeptat,a proto díky,že jsem na otázky kdysi narazila.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vagra

Ono čínské přísloví zcela jistě platí !
Rozšiřování vědomostí a poznávání nových,zajímavých, chytrých a vtipných lidí, kteří se tady bezesporu pohybují, je jeden z důvodů, proč jsem tady vydržel rok.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Ľahšie je zostať v nevedomosti, vtedy ani neviete, že nič neviete.
Žiaľ, mnoho ľudí si myslí, že keď sa opýtajú sa zhodia v očiach druhých, klesnú pod úroveň.
Každá získaná informácia, nielen na odpovedi.cz/sk, rozširuje znalosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SajmonModer

Krásný citát! A ano tyhle stránky mi hodně pomáhají, každý den jsem o něco chytřejší!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Přísloví platí jen jedinci se tím neřídí.Dík za otázky jsou věci na které bych se asi nikdy nezeptal a ani se nic nedozvěděl.Jsme obklopeni moudrostí, člověk není jejím pramenem, nýbrž pouhou nádrží a může vydat jen to, co nasbíral.
Ernst Thompson Seton

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek