Beer4Real

Platí si alkoholik léčbu v protialkoholické léčebně?

Nebo to má plně hrazené státem?

Nejlepší odpověď
anonym

když to dostane soudně nařízené tak si léčbu musí platit,jinak i u ostatních určité doplatky jsou

Další odpovědi
anonym

Protialkoholní léčebna, je vlastně zdravotnické zařízení spadající pod psychiatrii. Pobyt a léčba v tomto zařízení je hrazena z vařejného zdravotního pojištění (tedy námi všemi) a navíc taková osoba je v pracovní neschopnosti (pokud je zaměstnán). Jedinou úhradu, kterou provádí je úhrada za pobyt v nemocnici (nyní myslím 100Kč/den), ale pokud jeho výdělek je nízký a splňuje nárok na dávku od sociálky, je od této platby na základě předloženého potvrzení osvobozen.