STUDENTKAEVA

Platí se za svatbu v kostele?

Jedna známa by chtěla mít svatbu v katerdrále svatého Petra a Pavla.Nevíte jestli se za toto platí na jejich webovích stránkách se o tom nepíše,ale zajimalo by mně jestli stim třeba máte někdo zkušenosti i v obyčejném třeba vesnickém kostele.

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě. Někde neni poplatek za svatbu, ale je potřeba přispět jistou částkou na provoz kostela.

Další odpovědi
annas

Podobná otázka na jedné stránce. Svatební obřad v kostele, kolik se plat?

Prošla jsem diskusi. Výše příspěvku či darr na kostel se liší – od Kč 500 do Kč 5000, varhaníkovi od Kč 200 do Kč 700.

Je to individuální, určitě záleží na tom, jak jsou nastávající novomanželé movití, zda jde o kostel v malé či velké obci.

zzzzz

Platí, je to takové nepovinné ale povinné zaplacení. Prostě ti naznačí, že po sponzorském daru najdou vhodný termín. ☹

Nuk nuk

Pokud nejsou členové dané církve, pak se platí za pronájem, nebo minimálně za režii. V případě takových historických objektů, jako je katedrála Sv. Petra a Pavla, bych ani neočekávala, že to bude zdarma. Na cenu je ale potřeba se ptát přímo na farním úřadě, pod který katedrála spadá.

Lamalam

Pokud chce mít svatbu v kostele, tak je asi věřící a jistě ráda přispěje.