Avatar uživatele
Syd

Platí se za příjezd policie k nehodě při škodě do 100 000 Kč?

Nedávno mi někdo řekl, že ano. Našla jsem na internetu informace z roku 2008, které to potvrzují. Přijde mi to ale zvláštní, doposud jsem o tom neslyšela. Netřeba se zmiňovat, že je to víc než blbý – málokdo odhadne přesnou výši škody, často se účastníci nedohodnou, kdo to zavinil, a ještě k tomu mohl být jeden pod vlivem alkoholu. Jestliže tedy stále platí, že ten, kdo policii zavolá, ji skutečně zaplatí (což je další věc uhozená na hlavu – když už, tak by to měl platit viník), tušíte někdo, kolik by asi tak mohlo stát využití této veřejné služby placené z našich daní?
Doplňuji:
Tak asi máte pravdu, děkuju za vyjasnění. Paradoxní (možná smutný) je, že nám to říkal náš učitel práva… :-/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Syd

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Kerberus, anonym, brokol, majky.prcek před 4557 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal Kole

Podle mě je to blbost. Příjezd hasičů nebo záchranky se taky neplatí. Popř. později pokud se to vyhodnotí jako falešný/planý výjezd (zlomyslné volání).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
suaeda

Doplním k hasičům. Výjezdy se neplatí.
Ale pokud bude např. při zjištění příčin požáru zjištěno něco proti legislativním normám můžete dostat pokutu.
Dále se může stát, že př. pojedete s kamionem a převrátíte ho do příkopu. Protože hasiči nemají potřebnou techniku tak po domluvě s Vámi zavolají příslušnou techniku (jeřáb), který Vám vozidlo za úplatu vytáhne.
Připravuje se, že by se z částky povinného pojištění motorových vozidel po zásahu při odstranění havárií na komunikacích hradilo něco hasičům. Pojišťovny o tom nechtějí ani slyšet.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Jo na internetu se plácá a plácá a plácá …

Ale jinak dobrý !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Syde, dneska jsem vyvracel podobnou blbost, že policie dává pokuty když máte na autě pneumatiky starší jak 4 roky… jak to prý dokážu že nedávají pokuty.....vždyť to někde četl na internetu..
Takže vás uklidním, policie nemůže dávat něco jako fakturu na uhrazení nákladů..
navíc někdy MUSÍTE volat policii i k nehodě do 100 000Kč.
OK?

Doplňuji:
Syde, neznám Vašeho učitele práva,
ale dost často slyším jak někdo správně sděluje vysvětluje předpis, ale ten co poslouchá to reprodukuje jinak…

Upravil/a: cukrar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

Někde jsem slyšela, že výjezdy hasičů se platí, prý okolo 3000 korun, jen jakoby za výjezd. Nevím ale, jestli je to pravda

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek