Avatar uživatele
mojitek

Platí se za přepis majetku/bytu?

Ahoj všem,chci se zeptat,jestli se něco(cokoliv) platí za přepis bytu z matky/otce na dceru/syna.Nejedná se o koupi,ale o přepis/daro­vání.Díky předem za info.Popřípadě díky za odkaz na nějakou stránku nebo aktuální zákon.
Doplňuji:
byt byl odkoupen od státu v privatizaci(nyní ve sdružení vlastníků jednotek).Myslel jsem kolik se platí státu-nevím jestli na katastru,prostě vše(jestli se platí).Myslím,že v přímé linii(rodiče na potomka) se neplatí,ale potřebuju to jenom potvrdit…anebo vyvrátit

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, carpediem před 3406 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
carpediem

Přepis kde? v katastru nebo na družstvě?

V katastru se platí je to jako vklad do katastru nemovitostí, loni jsem platila 1000kč. www.cuzk.cz

Na družstvu záleží na stanovách, některé mají ppřevod zadara jinné berou tisíce:-(((
Doplňuji:
Státu snad jen za ten vklad, ale pro jistotu si počkej na Ivzez, ona bude vědět jestli je tam i nějaká darovací daň, ale já si myslím, že v rodině není.

Já ty daně tak nemám ráda, že se o ně raději nezajímám, vždy se rozčílím:-)

Ten vklad platíš vždy, i když se daruje v rodině.

Upravil/a: carpediem

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Reaguji na doplnění: pokud je byt v osobním vlastnictví, potom změna vlastnictví probíhá v katastru nemovitostí. Tomu se platí správní poplatek 1000 korun.
Druhá věc je daň: v případě bezúplatného převodu (darování) mezi příbuznými v přímé linii je tento příjem osvobozen (daň z příjmu se neplatí).

Zdroj: http://finance­.idnes.cz/pro­dej-darovani-nebo-dedictvi-nemovitosti-co-je-vyhodnejsi-p4m-/p_dane.aspx?c=A140206­_122811_p_dane_zuk

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Za změnu v katastru se vždy platí, bez ohledu na to, zda jde o převod mezi příbuznými či nikoliv.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mojitek

Emefej : jj,ta tisícovka je ok,důležitý je,že se nebude muset platit darovací daň apod. Díky za odpověď

před 3405 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

Carpediem a Pepa25 ...............ďíky mnohokrát 😉

před 3406 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek