Monyszek

Platí se výživné i v tomto případě?

Když mají dva spolu dítě, ale nebydlí spolu (každý bydlí v jiném městě), existuje i v tomto případě nárok na výživné na dítě?
Doplňuji:
pardon, zapomněla jsem připsat..platí se výživné nebo nějaký příspěvek i když třeba dotyční to spolu zkouší znovu, ale stále bydlí každý jinde..?

Odpovědi
anonym

Tak ono to zase tak jednoduché není. Jsou zde v zásadě dvě možnosti:

  1. výživné vyměřené soudem se hradí dle rozhodnutí soudu a jenom soud může takové rozhodnutí zrušit
  2. výživné stanovené dohodou mezi rodiči lze další dohodou změnit, nebo lze takovou dohodu v případě shody obou stran zrušit

Vždy musíte vycházet z toho, na jakém základě bylo dané výživné vyměřeno.

anonym

Ano – výživné není zavislé na místě bydliště… 😉

Doplňuji:
To, zda to dotyční zkouší znovu, také nemá na placení výživného vliv.

ivzez

Výživné náleží dítěti.
Je jedno, kde žijí jeho rodiče – zda ve stejném
nebo v různých městech.

V případě odděleného bydlení bude nárok na výživné dále.
Kdyby se rodiče sestěhovali k sobě, podíleli by se na platbách
souvisejících s provozem domácnosti i na výživném společně.