Zlatonka

Platí se něco za zhotovení nové občanky v Chrudimi?? Kolik, a jestli předem, nebo po převzetí..

Doplňuji:
OK, mrknu na ty stránky, občanku si měním kvůli změně trvalého bydliště

Nejlepší odpověď
Hykam

Dneska jsem si ji byl akorát vyměnit kvůli rozvodu.
Pokud nepožadujete s čipem, výměna je zdarma, pokud budete chtít s čipem, stojí to 500Kč. Platí se při převzetí a zhotovenou ji budete mít do 1 měsíce.

Další odpovědi
kapka

Pokud Vám končí platnost občanského průkazu, platí to, co píše Hykam. Pokud se jedná o ztrátu či odcizení, poplatek činí 100,–Kč, platí se při převzetí.
Koukala jsem, že zrovna město Chrudim má moc hezky a přehledně zpracované internetové stránky, kde se dozvíte spoustu věcí rovnou a na další se můžete zeptat třeba mailem.
http://www.chru­dim.eu/chci-zaridit/spravni-agendy/obcanske-prukazy-pasy.html

ReHu

Záleží na důvodu vyszavení nového průkazu. A platí se stejně v Chrudimi jako v jiných městech.