postcd

Platí se něco za vlastnictví/pro­dlužování řidičských průkazů?

Jakmile si udělám řidičák na auto a motocykl, dostanu tu kartu od dopravního inspektorátu budu muset za ten řidičák něco platit v dalších letech? Kolik stojí prodloužení platnosti a jak často ho budu potřebovat prodlužovat? (nemám na mysli poplatky za auto, pov. ručení atd.)

Nejlepší odpověď
Alesh

Neplatí, leda pokuty, pokud ti propadne. 🙂
Doplňuji:
http://www.mdcr­.cz/cs/Silnic­ni_doprava/Ri­dicske_prukazy_Au­toskoly/Ridic­ske_prukazy/Plat­ne_ridicske_pru­kazy_v_Ceske_re­publice.htm

Typ 8
nově vydaný řidičský průkaz od 19. 1. 2013
datum platnosti je uveden na přední straně řidičského průkazu v položce 4b

nový ŘP má stanovenou dobu platnosti 5 let (uveneno v položce 4b), pokud osvědčuje i řidičská oprávnění skupin C1, C1+E,C, C+E, D1, D1+E,D a D+E, v ostatních případech se vydává s dobou platnosti na 10 let, tj. pro skupiny ŘO AM, A1, A2, A, B1, B, B+E a T

Toliko ke tvrzení, že nemá omezenou platnost. 😉

Další odpovědi
cukrar

(ne)platí se.
Podle toho co a jak se ptáte. Já jako profesionál si musím platit výměnu řidičáku za 50Kč. Páč mne dělali po roce opět nový, páč končil profesní průkaz a zapisuje se jen do řidičáku. Ten kdo vyměnuje řidičák z nařízení zákona, tak zdarma, ale ti co to nestihli do konce roku, musí zaplatit nový řidičák.
Pokud vy budete standardně užívat řidičák a dodržovat zákon, nebudete nic platit.
Stačí takto?