Platí se něco za adopci dítěte?

Nejlepší odpověď
annas

Až vyřídíte všechno, co je nutné, nastane tato situace:

1. "Než vydá soud rozhodnutí o osvojení, musíte mít dítě minimálně tři měsíce v takzvané předadopční péči – během které se o něj už plně (a na vlastní náklady) staráte.

Po přijetí dítěte do předadopční péče vám ale také vzniká nárok na peněžitou pomoc v mateřství – stejně jako při narození vlastního potomka. Mateřskou můžete pobírat 22 týdnů a je možné o ni žádat, pokud přijmete do péče dítě do sedmi let věku. Musíte ovšem splnit všechny ostatní podmínky vzniku nároku na mateřskou. Stejně tak můžete uplatnit nárok na porodné nebo rodičovský příspěvek atd."

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/rodicov­stvi/259849-chci-adoptovat-dite-co-vas-ceka-a-nemine

2. Za adopci se zřejmě neplatí, ale jsou posuzovány příjmy budoucích rodičů.

„Jak jsou při rozhodování o zařazení do evidence žadatelů posuzovány jejich příjmy? Je možné zařazení do evidence, jestliže jeden z manželů je nezaměstnaný?
Součástí dokumentace žadatelů jsou i údaje o finančních a sociálních poměrech. Žadatele lze zařadit do evidence, i když je jeden z manželů nezaměstnaný, a to tehdy, jestliže ekonomické poměry a schopnosti žadatelů dávají předpoklad, že i po převzetí dítěte (příp. dětí) do péče bude rodina dostatečně hmotně zabezpečena. Pokud je ale na rodinu žadatelů uvalena exekuce, není pravděpodobné, že by žadatelé byli zařazeni do evidence.“

http://www.nah­radnirodina.cz/u­vod/nejcastej­si_dotazy