Marty22

Platí se autorská práva za Vánoční koledy?

Když bych chtěl nějakým způsobem sdílet nebo šířit koledy na veřejnosti, musel bych něco někomu platit?

Odpovědi
anonym

Většina vánočních koled známého autora nemá. U těch bych se tedy nebála.
Každopádně to bude ale chtít předběžně si ověřit, jak to u konkrétní koledy s tím autorstvím je.
Panebože, kam jsme se to s kretény z autorských svazů dostali? To už si s takovou beztrestně nebudeme za chvíli ani smět zazpívat? Nebo si jednou zazpíváme a celý měsíc potom budeme šetřit na poplatky?