meereg

Platí pro mně brannná povinnost? Jsem absolvent ZVS a držitel I.stupně invalidity a není mi ještě šedesát.

Doplňuji:
Ale,aby nedošlo k omylu.. Já jsem připraven pro vlast položit život. Ti dnešní smradi by toho nebyki schopni,.........

Nejlepší odpověď
Lamalam

Podle zákona č. 585/2004 Sb. platí branná povinnost pro všechny občany od 18 do 60 let. Takže pokud nejsi neschopen vojenské služby asi ano.
Doplňuji:
Přiznání invalidity nevylučuje občana automaticky z branné povinosti. V zákoně je přesně popsáno jaká postižení musí občan mít, aby byl branné povinosti zbaven. Pouhé konstatování „invalidita“ podle zákona nestačí. Jen tak na okraj, VS od roku 2005 neexistují, teď to jsou Krajská vojenská velitelství.

Zdroj: http://www.mesto-humpolec.cz/in­formace-pro-obcany-branna-povinnost/d-202856

Další odpovědi
mosoj

Ano. Podrobíš se odvodovému řízení a tam rozhodnou co s tebou. Nejspíš tě zprostí dalších povinností.
Doplňuji:
Nebo tě nechají počítat mrtvé.

Drap

Pokud ti byla přiznána invalidita, tak jsi byl vyřazen z evidence VS

arygnoc

za ktorú vlasť ste ochotný položiť život – za tú, ktorej ste prisahal, alebo v ktorej žijete?