kobylkas

Platí pro entanglované fotony něco jako kvantové svázání?

tj. pokud jsou v silném gravitačním poli, tak se jejich kvantové provázání projeví také tím, že je jejich trajektorie ovlivněna jak gravitačním polem, tak vlastním kvantovým provázáním? Nebo kvantově provázané fotony, které prochází polem, které na ně různě působí, způsobí jejich podobný stav jako kdybychom mi měřili jejich pohyb??

Nejlepší odpověď
vagra

Není mi dost dobře jasná poslední část otázky.Co jste myslela tím-„… jako kdybychom mi měřili jejich pohyb??“
To mi nedává žádný smysl-asi jste se spletla,nebo se mýlím?
Musíte uznat,že pokud není otázka položena zcela jasným způsobem,nelze pak kvalifikovaně na ni odpovědět.
O srozumitelnosti nemluvě.:-)