mr

Platí přednost zprava na benzinové pumpě?

Na jedné benzinové pumpě mi auto nedalo přednost zprava a pak se řidič oháněl tím, že ben. pum. je soukromý objekt, a že je to jako kdyby mi měl dávat přednost zprava při jízdě na někoho na zahradě. Že na ben. pum. přednost zprava neplatí. Mě to příjde jako hloupost, protože pak by přednost zprava neměla platit např. i na parkovištích supermarketů, ne?

Nejlepší odpověď
anonym

Přednost zprava platí, není-li stanoveno jinak (značením apod…).
Na soukromých pozemcích může majitel určit pravidla provozu odlišná od zákona (č. 361/2000 Sb.), ale obvykle se tak nestává…
Komunikace na čerpacích stanicích ale nejsou soukromými pozemky, jde o tzv. účelové komunikace – onen řidič byl asi nějaký sebestředný pitomec, který by přiznáním přednosti v jízdě někomu jinému ztratil sebeúctu… ;-D

Další odpovědi
lukas.zmizik

Platí přednost zprava…na benzinové pumpě se řídíš zákonem 361/2000 Sb.

Zajímalo by mne, jak to ten pán tedy myslel – kdyby podle něj neplatila přednost zprava, tak podle jakého pravidla by měl mít přednost zrovna on? Žeby podle toho, kdo má větší kravatu?

Bedy

Ne, na benzinkách normálně platí přednost zprava, pokud tedy přednost není upravena normálně značkami.

honza19hk

ona nejspíš platí,pokud tam nejsou značky,ale mnoho řidičů neví ani co to je.