vopice

Platí povinné další vzdělávání pro sociální pracovníky, i když pracuje na DPČ?

Sociální pracovníci mají ze zákona povinné další vzdělávání a to 24 hodin ročně. Jelikož jsem přešla z pracovní smlouvy na DPČ, ráda bych zjistila, zda mám stále tuto povinnost nebo nikoliv.

Nejlepší odpověď
anonym

Povinné vzdělávání je dáno udržováním kvalifikace a certifikátů především s ohledem na každoroční novelizace příslušné relevantní legislativy.
Typ pracovního úvazku je až druhořadý.
Kromě toho každý, kdo chápeme svou profesi poctivě a profesionálně,
by měl mít sám zájem si udržovat přehled o všech změnách a novinkách, které s naší prací souvisejí.
Ti sociální pracovníci, kteří mají určitou specializaci, většinou ještě spadají do režimu celoživotního vzdělávání.