Drap

Plátí ještě dnes slovaG.K.CHesterona ?

" Umělci velebí rozklad společnosti, jako červi velebí rozklad mrvoly."

Nejlepší odpověď
chudst

Cervi velebi rozklad mrtvoly – to chapu tak, ze ji jednoduse poziraji a nici. Tedy prepsano na prvni vetu: umelci rozkladaji spolecnost.

Je-li tomu tak, pak umelci jiste k rozkvetu ci rozkladu spolecnosti prispivaji – viz. televize – drivejsi ceske filmy a serialy mely kvalitu. U dnesnich jsem rad, kdyz jeden film ci serial ze sta za neco stoji. Ale to je dano konzumentem lidi – kdyz je se na to bavi divat (Big Brother, Vyvoleni, Ordinace, Ulice…), tak holt se to bude tocit.

Hlavni dnesni problem bych u nas nevidel az zase tak v umelcich (lide si porad umi doslapnout a rict, ze se jim neco skutecne nelibi a televize to je pak nucena stahnout; a stahuje se treba daleko casteji, nez drive, coz take svedci o upadku – drive se stahovalo treba kvuli politickym duvodum, dneska se stahuje skutecne kvuli stupidite serialu), ale v nasem politickem systemu. Ten bude opet platny do doby, dokud to lide budou tolerovat.

Poznamka na okraj: Ted jsem se dival treba na „Silvestry s Vladimirem Mensikem“. Proc neco takoveho nedavaji i ted? Ty scenky, ktere tam jsou… – proste jsou zlate scenky, ktere se dnes temer nevidi. Za posledni dobu me skutecne pobavil jen ucastnik souteze „Cesko-Slovensko ma talent“ – Richard Nedved. (Kdo se chce podivat, podivejte se treba sem: http://www.you­tube.com/watch?v=R5cI1tH­GbCA ). Naivni, krasny a nikoho nepoburujici humor.
Doplňuji:
Ha, tady jsem nasel semifinale a finale: http://www.stre­am.cz/uservide­o/534906-richard-nedved-risa-tajny-semifinale-cs-talent http://www.stre­am.cz/uservide­o/536717-richard-nedved-ve-finale-csmt

Další odpovědi
arygnoc

kdyby jenom umělci! (ale ti zejména, to je fakt, že, pane exprezidente? [byl/je to vůbec umělec?])

vzpomeňte na podzim 1989.