elektrikář

Platí ještě ceník prací a služeb? Kde by se dal sehnat. Pro elekrikáře.

Doplňuji:
je fakt jsem s ním pracoval v 70 letech.

Nejlepší odpověď
tom004

Nemyslím si,že by byl nějaký oficiální ceník služeb,který by byl zavazující. Ten mají jenom podniky i soukromé,a stejně je v nějakém rozpětí,od-do. Konečná cena bývá obvykle dána dohodou nebo smlouvou mezi zákazníkem a zhotovitelem. A zákazník si stejně vybírá z více nabídek. Cena nabídky může být za provedené práce,včetně materiálu,nebo cena za 1 hod. + materiál. Orientační cena je 120,– – 220,– Kč/hod, + materiál.

Další odpovědi
vodník

Pokud by takový ceník existoval,musel by se vzhledem k inflaci každoročně měnit,nebotˇnulová inflace je pouhý sen.

venkovan

Ústav racionalizace stavebnictví a sídlí v Praze Hostivaři (Pražská) kousek vedle Švehlovy ulice (na II. světlech za Intersparem směrem ven z Prahy doleva, potom zas doleva, potom rovně a doprava – jinak to neumím). Ale i v některých krajských městech a budou mít určitě internatový obchod. Ceník prací se každoročně upravuje s ohledem na instalaci.
Nicméně je to jen pro orientaci – cena se potom stejně smlouvá (zasílá nabídka). Ale kdo chce stavět, přestavovat, ceník by mohl být orientační pro posouzení nabídky dodavatele prací.