annas

Platí i o elektronických pohlednících, že zahřejí příjemce stejně jako šálek čaje, když je mu smutno u srdce?

Podle V. Nezvala ze sbírky Básně na pohlednice.

http://cesty.in/do­ku.php?id=bas­ne_na_pohledni­ce_-_kabinet_kuri­osit_na_kynzvar­tskem_zamku

1. Jste příznivcem nebo odpůrcem elektronických přání?

  1. Mají výhodu v tom, že jsou zdarma , snadno dostupné a můžete je poslat můžete kdykoliv?
  2. Neobtěžuje vás někdy záplava esemesek s přáním?

2. Pokud elektronické pohlednice sami používáte, dávate přednost nějaké básničce, prostému přání, nebo vtipnému textu?

3. Nestává se pohlednice psaná rukou dnes vzácností, protože vyžaduje víc času a určité náklady? Je možné ji tedy považovat za dárek pro nejbližší, kteří si zpravidla pohlednici uschovají jako památku?

Obrázek
https://pixaba­y.com/photos/flo­wers-purple-flower-pink-garden-4164447/

Nejlepší odpověď
Kepler

Elektronické pohlednice nezavrhuji, ale víc mě potěší ta nefalšovaná papírová. Zvláště když je z cizí země, můžu ji přiťápnout na lednici, nebo vystavit za sklem a tak se pochlubit návštěvám. Takhle se mi připomínají každý den. Už mám takhle pohlednice z Německa, Francie, Japonska, z Kanárů…
SMSky taky nezavrhuji, nejdůležitější pro mně je, že si na mně někdo vzpomněl.
Pokud elektronické přání sám pošlu, snažím se být aspoň trošku originální, ať dotyčný nedostane pouhou elektronickou konzervu.
Je pravda, že opravdické pohlednice a přání už posílá jen málokdo, převážně jen starší konzervativní lidé. Jsem ale taková potvora, že ty pohledy ze zahraničí tvrdě vyžaduju 🙂

Další odpovědi
hapiky

Ano, zahřejí, ale musí být v šálku čaje špetka rumu!
Klasické pohlednice za Komančů, zvláště ty ze zahraničí byly hodně ceněny.
Přednost dávám vtipným textům i básním. Jak sbírat a ocenit elektronické pohlednice nevím.

zjentek

Když je smutno od srdce, zahřeje každá pohlednice, jíž nám druhý prokazuje vzpomínku.

Drap

Nejsem zastáncem. Připadají mě neosobní. Sám neposílám vůbec. Pravdou je, že zaslání je velmi snadné a kdykoli, ale podle mně to nemůže nikdy nahradit ručně psané přání. Záplava mne neděsí, nebývá jich zase tolik. Dá se to zvládnout.
Opravdu ručně psané přání či pohlednice už téměř vymizely. O to víc si právě cením těch. které náhodou dostanu.

anonym

Záleží, zda je na té epohlednici (říkejme tomu možná prostě jen obrázek zaslaný jakýmkoliv elektronickým kanálem, rozhodně k tomu nemusíte používat web české pošty, to je absurdní) vidět že si s ní odesilatel dal trochu práce nebo ji jenom vybral z dostupných šablon 🙂 Ta pracnost je prostě zásadní, musí z toho být cítit, že je to šité na míru konkrétnímu příjemci a žádná obecná šablona.

Mc Merkurion

… vono je fuk, jestli je papírová či elektronická, jestli je to zavolání nebo jen esémeska, důležitý je, že si někdo vzpomněl, forma nejni důležitá, cení se snaha …

anonym

s tím naprosto souhlasím, a ta snaha v té pohlednici by měla být i trochu vidět. Nevybírejme tedy šablonovité, ale dodejme do nich něco co bude moci příjemce považovat za osobní sdělení, určené jen jemu. Jinak naprosto souhlasím že je opravdu jedno zda dorazí papír, nebo je pohlednice zobrazena na displaji, to už nehraje roli.

anonym

Ono v dnešní době už máme i podstatně vyspělejší formáty jak obrazem komunikovat z cest než je pohlednice, můžeme například nasdílet a průběžně doplňovat stránky sdíleného fotoalba s popisky, komentáři, kresbami od dětí atd. Z cest můžete posílat osobní video-vzkazy, nebo 3D fotografie … zkrátka dnes už se pohlednice jako takové zdají být značně omezující formát. Tak či onak, platí, hlavně že si někdo vzpomene 🙂

annas

Je to váš názor.

Vím, že jsou jiné možnosti. Mně osobně elektronické pozdravy nevadí, toleruji je, ale raději se probírám papírovými fotografiemi či pohlednicemi než těmi, které jsou uložené v mobilu nebo i v PC.

Je každého věc, co mu vyhovuje. Jední známí manželé používají internet, mobil, videa atd.,. ale vždy posílají jako přání papírovou pohlednici.

I když jsou elektronické na vzestupu, stále je zájem o papírové.

Na základě průzkumu bylo zjištěno:
"Překvapilo nás, že nejmladší účastnící průzkumu by přechod na digitální pohlednici mrzel nejvíc. Téměř polovina (47 procent) dotázaných ve věku 18 – 24 let uvedla, že by je to rozhodně mrzelo,“ podotýká Kamil Kunc.
Zdroj: https://www.de­nik.cz/z_domo­va/papirove-pohlednice-z-dovolene-jeste-nevymrely-za-digitalni-by-je-cesi-nemenili-20170828.html

Ne všichni jsou technicky zaměření, ae papír není digitál. U starších možná nostalgie …

Každý dělá to, co mu vyhovuje bez ohledu na to, co je vyspělejší.

I když používám vyspělejší počítač, tak nezahodím pero.

Pro nové známé nezapomeň na staré …

annas

V podstatě máže pravdu. Hlavně, že si někdo vzpomene. Potěí. Ale při pozdravu z cest preferuji normální pohlednici.

Mc Merkurion

… ještě záleží na tom, zda to naše pošta doručí …