Platební doklad SIPO

Můžu zaplatit SIPO i bezhotovostně,po­mocí Internetbangin­gu?I když neustále platím hotovostně na poště a na lístku,co mi chodí do schránky je způsob platby napsaný Hotovost?Ted se na poštu nedostanu a zbývá mi jen internet.Mám někde někomu zavolat a nebo oznámit,že budu platit přes ůčet?A když to zaplatím ted v prosinci,bude to tak,že platím inkaso na prosinec,ne na leden?Moc děkuji,nějak se v tom nevyznám

Nejlepší odpověď
mosoj

Ano již několik let to jde platit převodním příkazem. Nikomu nic hlásit nemusíte.

Jako
„variabilní symbol“ uvedete identifikační číslo
a na zadní straně lístku máte:
„číslo účtu“
„spojovací číslo“ uvedete jako specifický symbol

„konstattní symbol“ je nepovinný když uvedete „0308“ nic se nestane

a to je vše

Další odpovědi
anonym

Pravdu mají oba odpovídající, já to též používám. Jen doplním dva rozdíly, převodem je splatnost do 25. v měsíci (ne do konce měsíce jako u přepážky) a za převod ti přijde od příštího rozpisu SIPO příplatek 5 Kč. Ještě důležitý poznatek, ze začátku jsem platil předchozí pravidelný měsíční paušál (jen Ro a TV), ale jakmile nebyla částka totožná s aktuálním výpisem, vracela se mi částka převodu zpět na účet. Prý to program neumí spárovat, pokud je jakákoliv odchylka.
Doplňuji:
ad pokaždé jinak, 5,–Kč je nově zavedené za dříve zdarma zasílaný papírový rozpis do schránky, kdežto polatek (shodou okolností ve stejné výši 5 Kč), je za bezhotovostní převod bez automatického inkasa. To platí už několik let, na oplátku vkládají do schránky rozpis zdarma (přesněji už v souhrnné ceně za ten bankovní převod).
Nevýhoda toho, že si strhnou sami cokoliv a i v době, kdy se mi to nehodí, kdy je na účtu ubohý zbytek, mi za to stojí. Mohu si to regulovat dle aktuálních podmínek a vlastní svobodné úvahy. A rozhodně bych zablokoval nějaký nesmyslně vysoký nedoplatek, což SIPO provede naprosto bez uzardění, protože to dělá automatický (a tedy blbý) program.

Sůwa

Ano,je možno platit SIPO přes internetbanking. Na poště si to vyjednáš a současně vyplníš formulář k zasílání dokladů elektronickou poštou. Bude to fungovat od příštího měsíce, doklad přijde v PFD a je možno si ho archivovat v PC, nebo vytisknout. Tím zcela odpadá poštovné, které je od 09/11 zvýšeno. Stejným způsobem platím i paušál Vodafone. Ještě připomínám, že je nutno nastavit přímé inkaso z účtu, kde se nastaví limit inkasa.
Pokud se teď na poštu nedostaneš, zaplatíš z internetu přímou platbou a vyplníš údaje z „rozpisu“, který dostaneš poštou. Zasílání dokladu elektronicky je ale nutno vyřídit osobně.

pokazdejinak

já sem ještě něco doplním – můžete si na poště a v bance domluvit inkaso, a pošta si to bude strhávat z účtu rovnou ve správné výši a včas :)

a když si nastavíte zasílání SIPO na e-mail ušetříte i těch 5Kč