Jarek.Foltýn

Platba zálohové daně při DPP

Dobrý den,

měsíc a půl jsem pracoval na DPP u jednoho zaměstnavatele. Má výplata v půlce prvního měsíce byla zhruba 3.100,–Kč a další měsíc jsem si vydělal zhruba 5.200,–Kč. U zmíněného zaměstavatele jsem nepodesal Prohlášení k dani z příjmů fyzických osob. Chtěl bych se zeptat zda musím platit zálohou daň nebo nějakou jinou daň (sociální a zdravotní pojištění si hradím). Zda ano tak případně kdy, jak, co vyplnit, atd..

Děkuji za pomoc.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Zálohu na daň odvádí zaměstnavatel! Vy můžete pouze požádat o zdanitelných příjmech a podat si příští jaro za tento rok daňové přiznání, pokud to bude pro vás výhodné.

Další info k DPP:
http://www.jak­podnikat.cz/do­hoda-provedeni-prace.php

Další odpovědi
ivzez

Proč jste u zaměstnavatele nepodepsal
prohlášení k dani z příjmu?
Takhle zaměstnavatel odvedl daň srážkovou.
Podívejte se na výplatní pásku, měl byste tam najít, kolik zaměstnavatel odvedl.

Za rok 2014 bude poprvé možné požádat
v rámci daňového přiznání i o vrácení srážkové daně.
Má se to týkat osob s nízkými příjmy.
Ale zatím nevím, jak to bude probíhat.

  • ––

Zaujalo mne sociální pojištění:
Jak „si hradíte sociální pojištění“, k němuž
se nikdo nemůže přihlásit dobrovolně?

Nebo souběžně podnikáte?

střevo

Připrav se na to, že jen za ten první měsíc budeš muset odvést kolem 8000,– na daních a pojištění. Nejlepší bude, když si zatím někde půjčíš.

Pepa25

střevo: o čem to proboha mluvíte?!