cherreis

Platba složenkou – po jaké době se peníze připíší na účet?

Potřebovala bych vědět, po jaké době (zhruba) se peníze někomu připíší na účet, pokud mu je pošlu složenkou.. posílala jsem peníze v pátek tímto způsobem známému a pořád je nemá, tak mám trochu strach aby mu přišli.

Nejlepší odpověď
gecco

Pošta peníze převede do 3 pracovních dnů ode dne podání, tedy typicky zítra by je známý měl mít na účtu.
Pokud jsi složenku ale podávala v pátek až po EOD (mám dojem, že je to 16:00 – ale nejsem si jist), pak se to o den prodlouží.

Pepa25

Gecco má pravdu. Je to v čl. 57 poštovních podmínek.