Eloška

Platba na účet – jak?

Jak funguje platba na účet, lze „platit na účet“ když nemám vlastní účet?

Nejlepší odpověď
Greneia

Ano, je to možné, jsou dvě možnosti.
Zajdete si do dané banky, ke které účet patří a zaplatíte v hotovosti.
Nebo druhá možnost složenka, vyplnit a zaplatit jako běžnou složenku, je tedy třeba znát adresu majitele bankovního účtu.

Zdroj: http://www.cpos­t.cz/cz/sluzby/pe­nezni-sluzby/cr/postovni-poukazka-a-id254/

Další odpovědi
mosoj

Jde složenkou na poště. Je na to zvláštní složenka, teď nevím jak se označuje asi „C“, ale to vám řeknou na poště. Musíte znát číslo účtu, a je dobré znát i variabilní symbol, aby adresát věděl od koho nebo za co je to. Adresu znát nepotřebujete.
Platíte ale o dost více než pouhým převodem ze svého účtu. Poplatek za převod je v řádu korun, za složenku nebo platbu na přepážce
několik desítek korun

Miroslavst

Složenka, přesněji poštovní poukázka je to A a ne c, jak píše mosoj.
A= v hotovosti na účet
B= z účtu a vyplácena v hotovosti
C= v hotovosti a vyplácená v hotovosti
D to samé jako C, ovšem telegraficky.