hawranek

Platba cizí kreditní kartou

Dělám pokladní v jednom nejmenovaném hypermarketu. Často se mi stává, že mi manželky (přítelkyně) chtějí platit manželovou (přítelovou) kreditkou. My je ale nesmíme brát- z důvodu ochrany proti zneužití cizí karty. Věřte mi, že poslouchat to rozčilování potom doopravdy není příjemné. Není na to nějaký zákon nebo něco, čím bych mohla oponovat?

Nejlepší odpověď
Berušinka

Mám na pokladně někoho z rodiny a chápu Vaší bezmoc proti těm „pacientům“, jak mi jim doma říkáme. Řekněte jim to tak jak to je. Po zákonu se podívám.
Je to k pláči, jak se někteří umějí – spíš neumějí chovat.
Doplňuji:
Dr.Axl: No, já bych nedoplňovala, že bych se nechtěla nechat vyhodit. Lidi jsou pohotoví a reakce bývají: „Tak tady nemusíte bejt!“, „Co je mi do toho!“, „To je váš problém!“.
Lidi jsou v krámech čím dál tím víc drzejší a sprostší.

Další odpovědi
anonym

S klidnou tváří jim sdělte, že je to prostě předpis daného obchodu, který uplatňuje ochranu klientů v důsledku nárůstu podobných karetních podvodů.
Doplňte, že se nenecháte vyhodit pro nerespektování nařízení (jen pro něčí neústupnost až blbost).
Jinak příslušné zákony, klidně zmiňte novelizaci bankovního tajemství a Zákon na ochranu osobních dat a údajů.
Pokud je to jejicj vážný partner, ať jim převede peníze na jejich kartu a nebo ať zkrátka ze svého účtu tak šíleně nerozhazují za šminky a parádu.
V případě prostitutek dostávají peníze cash.
Doplňuji:
A hlavně, že nemáte oprávnění kontrolovat OP, abyste ověřila, že je to manželka a ne zlodějka. To může jen policie ČR.
A pak by možná bylo dobré s nevinným úsměvem poznamenat, jestli ho máte opravdu ráda, přece byste mu nepřála, aby doplatil na nějakou rafinovanou podvodnici.

terry

Zcela jednoduše jim řekni, to, co píšeš, z důvodu ochrany proti zneužití. Ty nemůžeš vědět, jaké spolu mají vztahy, jestli dobré či ne.
Ať si berou manžela či přítele na ten nákup sebou.

Ponytail

Tak to já jsem ještě nikdy nezažila, že by mi prodavačka kontrolovala jméno na kartě. I když jsem platila přítelovou, vše proběhlo normálně.
Ale že jsou zákazníci nepříjmení na prodavačky, to zažívám často. O to víc se na ně snažím být milá, abych jim zlepšila náladu. :-/

Michal Kole

Když je karta na manželku, ať jde s kartou nakoupit sousedka, sestra, prostě žena, pak nemůžete mít podezření že karta je odcizená

Občanky asi nekontrolujete to by bylo moc zdržování.