tasiri

Plat mužů a žen…

Zajímalo by mne, proč mají i v dnešní demokratické společnosti muži stejného povolání, mnohdy vyšší plat, než ženy.? Informaci mám z oficiálního zdroje EU, a zajímalo by mne, co si o tom myslíte Vy.

Nejlepší odpověď
Drap

Bohužel to tak je. Většina firem stále upřednostňuje muže.

Další odpovědi
Alesh

Chtělo by to nějaký odkaz na statistiky. Já jsem mnohdy slyšel, to co tvrdíš, ale nikdy jsem neviděl čísla. Naopak jsem ale viděl, že např. u nás ve firmě v dělnických profesích berou ženy stejné peníze za fyzicky méně náročnou práci. V technických profesích jsou platové třídy naprosto stejné. Takže nevím, nad čím se furt brečí?

suaeda

Na tuto otázku odpovím trochu vyhýbavě. Kolik žen máme ve vládě a v parlamentu? Výsledky porovnejte s Evropou. A to co je nahoře to je bohužel ve velkém i dole.

baghira

Při papírově stejné pracovní náplni mají v řadě zaměstnání muži vyšší produktivitu práce. Z toho důvodu mají i vyšší cenu na trhu práce.
Není to politicky korektní odpověď, ale je to tak. Výjimky potvrzují pravidlo.

Deli

Ženy jsou v očích zaměstnavatele často znevýhodněny oproti mužům tím, že jsou ženy – jednoho dne jim odejdou na MD (muž většinou ne) a zaměstnavatel je nucen hledat dalšího zaměstnance, zaučovat ho atd. Za čas budou chtít další dítě, tedy další mateřská, potom budou spěchat po práci do školky pro děti, takže málokdy budou moci a ochotné zůstat přesčas, dále budou často zůstávat doma s dětmi na OČR. Zaměstnanec – muž – tyto problémy většinou neřeší.
Všichni se tváří, že to tak není, ale bohužel je.