Zlatý

Plastové láhve

Třídím odpad a plastové láhve vyhazuji sešlapané se zašroubovaným víčkem.Vadí to?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já to také tak dělám, ale zviklal jste mě, proto jsem se přesvědčila na jedné stránce - sešlapat a pak zašroubovat.

Další odpovědi:

Bronzový

PET- láhve a jejich uzávěry/víčka jsou dva různé materiály, které se recyklují odděleně. Pokud víčko necháte na láhvi, před recyklací ho někdo zase sundá. Dříve se uvádělo, že se láhve mají do kontíků vhazovat bez víček. Dnes už se s tím počítá, že to budou řešit pracovníci kteří provádí recyklaci. I tak mají dost práce oddělit z kontejnerů na plasty odpad, který se plastům vůbec nepodobá.

Pokročilý

No jestli to nevadí té lahvi tak komu by to ještě mohlo vadit?

Zlatý

Stejně jako Annas. Sešplapu a až je z toho placka, zašroubuji. Potom hodím do žlutého kontejneru a je to. ;-)

Zlatý

Já to také tak dělala, ale zjistila jsem, že pracovníci na třídící lince uzávěry odšroubovávají, takže už je dávám zvlášť od sešlápnuté láhve.

Bronzový

Povolím,sešlápnu a dotáhnu.A ona se mrška znovu nenafoukne, jojo, jsme šikovní.

Diskuze k otázce

Zlatý

ten který je

To fira:no někde jsem zaslechl názor že se víčka nemají zašroubovávat,tak proto se raději ptám.

Zlatý

annas

Jak jsem psala, znejistěla jsem, ale podívala jsem se na nějakou stránku o odpadech.
Než vhodíte PET láhev a nápojový karton do separačního kontejneru nebo plastového pytle, zmenšete jejich objem.

Z PET láhve odšroubujte zátku, láhev sešlápněte, srolujte ji co nejvíce můžete a nakonec zátku zašroubujte. Nápojový karton nejprve vypláchněte a teprve potom sešlápněte.

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 647
Zlatý beer 514
Zlatý annas 512
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.