Ella

Plastové formy na muffiny – dají se znovu použít?

Našla jsem zajímavý recept na muffiny a rozhodla se je vyzkoušet. Doma máme umělohmotné formy na muffiny, dají se znovu použít nebo jsou to jednorázovky? A je nutné formu něčím vymazat?
Děkuji za odpovědi :)
Doplňuji:
ne opravdu je to plast… :) a asi se v nich péct dá, když je máme od kamaráda kuchaře, opravdu nevím :D . Mamka muffiny nikdy nepekla :D Takže myslíte, že to použít nemám? Když jsem procházela už položené otázky nějaká paní/slečna psala, že v nouzi se dají použít i kelímky od paštiky, to je skoro to samé ne? taky plast? a taky, že se dají péct rovnou v těch košíčkách, to by šlo taky?
Pardon, jsem trošku zmatená :D chci je vyzkoušet, ale nechci kvůli tomu kupovat tu silikonovou formu, když už ji třeba nikdy nepoužiju :)

Nejlepší odpověď
Anka1597

Já jsem muffiny zkoušela poprvé do papírových košíčků, ale ty jsem hned zavrhla. Pak jsem dostala od maminky silikonové formičky z Tchiba a vřele je doporučuji, protože s nimi budete chtít muffiny péct každý den a taky jsem si myslela, žeje hned uklidim do šuplíku. 🙂

Silikonové košíčky z Tchiba: http://www.go­ogle.cz/imgres?q=si­likonov%C3%A9+ko­%C5%A1%C3%AD%C4%8Dky+na+­muffiny+tchibo&hl=cs&sa=­X&tbm=isch&tbnid=-N7_HWOHqgzPSM:&im­grefurl=http://hau­swajf.blogspot­.com/2012/03/nej­lepsi-recept-na-muffiny-prisaham.html&do­cid=s8a0rDRsHc4vyM&im­gurl=http://1­.bp.blogspot.com/-wqxuot15BWY/T29W­sNYArAI/AAAAA­AAAAgo/SoGAAI_k3kI/s400/­1012684.jpg&w=350&h­=334&ei=dE0pUK­CrGI3KtAa2_4CY­CA&zoom=1&iac­t=hc&vpx=586&vpy=126&dur­=588&hovh=219&hov­w=230&tx=144&ty=127&sig=­109978244695198423996&pa­ge=1&tbnh=136&tbnw=165&s­tart=0&ndsp=10&­ved=1t:429,r:3,s:0,i:82&­biw=1024&bih=477

Další odpovědi
hanulka11

to budou zřejmě silikonové formy – jinak plastové do trouby no to asi ne ,že ano.....
silikonové jdou používat opakovaně jsou na to dělané já nevymazávám žádnou silikonovou formu – ale nesmí to být nějaký šmejd od vietnamců
tak se zeptej maminky jistě v nich peče jak je používá – bez fotky těžko radit
Doplňuji:
kelímky od paštiky nejsou plast -ale alobal- no zkusit to můžeš uvidíš co se stane – ale pokud vám je dal kuchař snad věděl co dělá- dej se do toho ale pro jistotu je vymasti a vysyp abys to vyklopila

opportunity

Mám taky silikon a někde mám i plechovou formu. Pokud si nejsi jistá, tak ten svůj plast dej do trouby, jestli přežije, tak je na pečení. Ale ten kamarád by to měl vědět…