atlas

Plastová okna a mříže?

Dobrý den
Chci se zeptat jestli někdo má zkušenosti s plastovými okny se mřížemi.
Dají se okna otvírat na ventilaci, nebo je problém okno otevřít?

Odpovědi
setapouch

U vyklápěcích oken se mříže dělají vypouklé, aby šlo okno vyklopit. A jinak se okna obvykle otevírají dovnitř.

Drap

Všechny mříže se dělají tak, aby okna šla otevřít. Většinou je to snadné, protože okna se převážně otvírají dovnitř a mříže se dávají ven. U vyklápěcích oken se musí vyrobit vhodný prostor mříže.

Drahuška999

My jsme si nechávali předělat okna vloni. Měli jsme skoro dvacet let dřevěná, a už nám jimi dovnitř dost táhlo, tak jsme je vyměnili za plastová z Jis https://www.jis.cz/ a nemůžeme si stěžovat. Dovnitř nám netáhne, jdou dobře otevírat a zavírat, a když se o ně budu starat, jak jsem byl poučený, tak nám vydrží kolik let.