martinju

Plachá andulka.

Mám andulku a když je venku a chci ji chytit tak se strasne boji a utika ale ja nedelam rychle pohyby ani jako že bych ji nejak pučil ale nekdy zase když se mi ji podaři chytit tak je uplně rada a vubec se neboji a ani mě neklove jen si mě přichycuje zobakem a aji chodi mi na rameno po hlave po prstech atd.. tak nevite čim to je?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Zkus ji učit třeba sedat na vařečku a pak ona k tobě na ruku přejde sama ,ale chytat ji do ruky – to se většinou vyplaší,bojí se že jí chceš něco udělat.A mluv na ní opakuj stejná slova a třeba pojď Pepíčku pojď Pepíčku _nevím jak se tvoje jmenuje a ona bude vědět ,že vždy když to řekneš má přijít

Další odpovědi
Deli

Chce to víc ochočit – sedět u klece, ruku uvnitř, nabízet jí z dlaně zrníčka, nastavovat prst (vyplatí se nechat ji předtím trochu vyhladovět). Pak postupně i přiletí na ruku se zrníčky i je-li mimo klec.

kamila44444

Tak jí první nepouštěj až si na tebe pořádně zvykne-jestli je mladá.Pak jí do klece pořád strkej ruku a dávej ji před andulku pod bříško a měla by si ti pak sednou tak ruku.Později ji můžeš pouštět.Jestli se nebude od tebe chtít chytit,tak ji zkus nalákat na nějakou dobrůtku.

ten který je

Už jenom to že ti sedí na rameni a chodí po hlavě je úspěch.Nikam nepospíchej,vše je na dobré cestě,určitě bude jednou plně ochočená.:-)