Placení zdravotního pojištění

Jsem vedena na pracovním úřadě, bez nároku jakéhokoliv podpory, platí za mne zdravotní a sociální, chci z pracovního úřadu odejít a zajímá mne minimální částka za zdravotní pojištění,a kde si mám domluvit platbu, jsem bez jakohokoliv příjmu, sociální pojištění si prý platit nemusím, děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
standa

1.080 Kč

Osoba bez zdanitelných příjmů je povinna platit sama měsíčně pojistné ve výši vypočtené jako 13,5 % z minimálního vyměřovacího základu, kterým je minimální mzda platná v měsíci, za který se pojistné platí.
(v současné době je min.mzda 8.000 Kč)

Další odpovědi
milášek

Platbu si domluvíte na odboru VZP,můžete i písemně.Jelikož nejste plátce daní,budete platit kolem tisícovky každý měsíc.