Rendanfuls

Byl jsem povinen platit zdrav. pojištění v období 7. a 8. m. 2014, když jsem byl nezletilý a v 6. m. vyloučený ze školy?

Původní neotázka
Placení zdravotnho pojištění v případě, když jsem byl vyloučen na konci školního roku a přijat nazačátku dalšího

V červnu 2014 jsem byl vyloučen z gymnázia. Tehdy mi bylo 17 let. V září 2014 jsem byl přijat na jiné gymnázium a do dnes zde studuji. Dnes jsem v rámci této tématiky telefonoval na VZP a bylo mi řečeno, že je třeba doplnit evidenci, jelikož jsem tuto „přestávku“ nenahlásil. Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte, jestli jsem byl povinen platit zdravotní pojištění v období červenec a srpen 2014, když jsem byl nezletilý a jaké by mohly být postihy za to, že jsem neevidoval změnu studia.

Odpovědi
Lucijej

Zletilost či nezletilost s tím nemá nic společného. Pokud jsi nebyl studentem nebo zaměstananý, musíš si pojištění za dané období zaplatit sám.