gogl.cz

Jak je to s placením výživného zletilého dítěte?

Dobrý den mám otázku platím výživné dítěti kterému je 19 let u soudu mi přiřkly 2.000 KC a zpětné na nový rok 1.000 KČ s tím že to bude na školu a hygienické potřeby a jídlo. Když alimenty platím a dítě tyto kritéria nesplnuje tím myslím že školu hodně zanedbává mám právo o tom někoho informovat abych nemusela platit?

Nejlepší odpověď
ivzez

Bohužel uvádíte málo informací. Má-li dítě např. individuální studijní
plán, nebo navštěvuje-li již VŠ, nemusí do školy docházet každý den.

Jestli se dítě soustavně připravuje na budoucí povolání,
nemusí se Vám podařit výživné snížit nebo zrušit.

Každopádně to budete muset řešit soudní cestou,
protože Vám výživné bylo vyměřeno soudem.

Další možnost by byla uzavřít s dítětem písemnou (!! abyste měla nějaký
podklad) o ukončení platby výživného a současně podat návrh soudu.
Doplňuji:
Omlouvám se, v posledním odstavci mi vypadlo jedno slovo:
… písemnou dohodu (!! abyste měla nějaký podklad)
o ukončení platby výživného a současně podat návrh soudu.

Další odpovědi
huxa

Zajisté, ovšem bude to složitější, neboť na škole stále je, tudíž bys to musela řešit přes asi sociálku. Vzhledem k tomu, že s dítětem asi moc dobré vztahy mít nebudeš, určitě to pro tebe nebude nějaký problém.

gogl.cz

Tak to je dobře nebudu platit dítěti alimenty jenom proto aby místo toho aby chodilo do školy tak aby válel každý den svůj líný zadek doma.