Pokročilý

Placení pokut.

Zdravím , chtěl bych se zeptat dostal jsem několik pokut za botičku a jednou mě chytly když jsem jel bez přední značky a bez světel a všechno šlo na správní řízení ale když nebydlím na tr. bydlišti tak kam to pošlou a co mi za to hrozí a je možné se ještě odvolat na osobu blízkou . ?
Doplňuji:
No jde o to že jsem to tam vážně neparkoval já tak proto osobu blízkou , a bez značek jsem jel proto že jsem jel ze servisu od známého který mi dělal noví nárazník a měl jsem to nejdřív natřít a pak dát značku.Prostě blbá shoda náhod.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Na poště si může zřídit dosílku když nebydlíte na trvalém bydlišti.

http://www.ceskaposta.cz/…

Pokud bydlíte na koleji, firemní ubytovně, firemním bytě nebo u přítelkyně a byt není její tak si tam těžko trvalé bydliště přehlásíte.

Další odpovědi:

Pokud někoho chytli, není se nač vymlouvat, oznámení se zásadně zasílá na adresu uvedenou v dokladech (tedy trv. bydliště).
A pozor, po uplynutí úložné lhůty se považuje za doručené se všemi právními důsledky (pokuta za nedostavení se, penále z prodlení atd., atd.).
Ve správním řízení bývá obvykle běžný přestupek řešen pokutou a samozřejmě bodovým postihem.
P.S. Jinak, přitakávám -iv-, pozdě bycha honit, s takovýmito hříchy bych na stránky vůbec nelezl, hanba by mne fackovala!
K doplnění - ve většině zemí EU zodpovídá vlastník vozidla a ten si to musí vyřídit s tím, komu to zapůjčil. Nás to také čeká, protože osoba blízká je převážně zneužívaný a překonaný relikt minulosti. Parlament už to má v připomínkovém řízení delší dobu.

Zlatý

Poslou to tam, kde mate trvale bydliste uvedeno. Je jedno, ze tam nebydlite, to oni nevi - mate si trvale bydliste prehlasit.

Co vam za to hrozi - nejsem znalec zakona, nevim, jestli jen strhnuti bodu, nebo i cvakani, v nejhorsim pripade odebrani ridicaku.
edit.: a vida, takze bodove/postihove ohodnoceni zde: http://www.policie-cr.cz/…

Nevim, proc se chcete odvolavat na blizkou osobu. Tak je mozne oduvodnit, ze jste jednou stal na zakazu zastaveni - vezl jste ji do nemocnice, apod. Ale urcite ne, ze jste to delal opakovane, nebo ze jste jel bez predni znacky a bez svetel. Pokud na to mate hodne dobre vysvetleni, muzete to zkusit po predlozeni prislusnych dokumentu (vypisu z nemocnice, apod.)

Bez komentare .... ( take jsem mohla drzet hu ... , vlastne prsty ... a nic nepsat ) , ale jsem na tohle alergicka , tak jsem holt napsat musela. .iv-
Doplňuji:
Po vasem doplneni doplnuji : Dobre , dobre. I spatna zkusenost je k necemu dobra. A priste uz bez pokut. :-) -iv-

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.