Pitný režim v těhotenství?

Dobrý den, jsem těhulka a zajímalo by mě, jak je to s pitným režimem u takto postižených) Dík za radu!

Odpovědi
Sheila

Ahoj těhulko, denní spotřeba tekutin se v těhotenství pohybuje mezi 2,5 až 3,5 litry. K pití jsou vhodné především stolní vody a nesycené minerální vody (je dobré je střídat). V horkém počasí je vhodné přijímat minerálky bohaté na hořčík, protože ten se z organismu dostává ven pocením. A nedostatek hořčíku může vést ke křečím a předčasným stahům dělohy! Fajn je pít i některé bylinkové čaje a ředit ovocné šťávy.

Nuk nuk

Doporučené množství je min. 3 litry denně.

(A nenazývala bych to „postižením“ ;))