Pitný režim u dětí v létě?

Dobrý den, mám velký problém. Moje pětiletá dcerka odmítá pít, byť je v posledních dnech velké teplo. Nejeví se nijak dehydrovaně, ten litr vody denně dá, ale přesto mám o ni strach. Nějaký tip, aby pít začala? A kolik by toho asi měla vypít?

Odpovědi
Janulka

Musím vás uklidnit, nejvíce jsou dehydratací ohroženi kojenci a velmi malé děti, které neumějí rozeznat a vyjádřit svou potřebu pití.
Je třeba si uvědomit, že za nápoj nelze považovat mléko (krom toho mateřského) a mléčné výrobky. Mléko je potravina!
Na uhašení žízně jsou pro děcka ideální jemné stolní vody, různé ovocné a bylinné čaje, čerstvé ovocné a zeleninové džusy.
Co se týče vašeho dotazu – dítě kolem 5 let by mělo vypít 1800 – 2000 ml za 24 hodin.
Zkuste své dcerce podávat ovocné džusíky, jež nejen že výborně chutnají, ale obsahují i velký podíl vlákniny, kterou v letním horku můžeme považovat za plnohodnotnou náhradu zeleninového nebo ovocného salátu.