Pitný režim

Je zaměstnavatel povinen zajišťovat pro pracovníky v sociálních službách, v domově pro seniory, Pitný režim?

Odpovědi
Jambalaya

Promiňte, ale vaše otázka není jasná. Pokud se ptáte, zda má zaměstnavatel povinnost kontrolovat zaměstnance, zda dostatečně pijí, pak samozřejmě nemá. Zaměstnavatel má pouze povinnost pití zajistit a umožnit, to ale v praxi znamená, že zaměstnanci mají neomezený přístup k pitné vodě, např. z vodovodního kohoutku. Poskytnutí jiných nápojů je benevolencí zaměstnavatele.