jjnovo

Pití na veřejnosti?

Na spoustě veřejných prostranství je zakázáno konzumovat alkoho, chci se zeptat, když budu mít alkohol schovaný v papírovém pytlíku (po vzoru USA) může strážník městské policie požádat o to abych láhev vyndal? A co když strhnu etikety? Je možnost aby mi dal dýchnout, nebo dokonce „zkoumal“ jestli je v láhvi opravdu alkohol?

Nejlepší odpověď
anonym

Zbytečné otázky s jedinou odpovědí, ne – strážník nemá důvod zasáhnout právě proto, že místní vyhláška má na mysli právě zjevnou konzumaci.
P.S. Když to funguje v USA, tak proč ne u nás, kde je zavedena jen v některých městech a ještě k tomu v plenkách, co do účinných postihů?
Doplňuji:
Viz dalších 40 odkazů:
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=pit%C3%AD%20na%20ve­%C5%99ejnosti

Další odpovědi
www

Malé doplnění:
V těchto končinách to dělají normální obecní cajti vesměs tak, že jim ani tak nejde o konzumaci ale bordel, který v důsledku toho u některých kozumentů následně vzniká.
Proto jsou někde ty zákazy.

anonym

Obecní vyhláška, byť pramen práva, nemůže omezit konzumaci čehokoli kdekoli. Viz. kolega Dr. Axl.

venkovan

A máš to zapotřebí pít na veřejností?
Pokud ano, tak tě lituji a divím se, že si to nepřeliješ do běžné PET lahve.

anonym

ad venkovan, tos ještě neprokouk' běžnou fintu nováčků? Vykonstruovávají si nesmyslé otázky, aby exhibovali – tento je tu 2 dny a neodpověděl na jedinou otázku, jen se potřebuje předvádět a být zajímavý aspoň ve virtuálnu.
V reálnu to převážně bývají zhrzení nýmandi s mindráky.