Avatar uživatele
Jakub147

Pití alkoholu (nezletilí)

Dobrý den chci se zeptat, ještě my nebylo 18 takže ze zákona nejsem ještě oprávněn konzumovat alkohol. Ale zajímalo by mě kdybych tento zákon porušil a zjistilo se to u policie jaký bych já nebo i mí rodiče měli trest. Je mi 15 let a v chování jsem bezproblémový a ani rodiče neměli nikdy problémy se zákonem (tuto informaci jsem přidal kdyby se na to měl brát ohled). Předem děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4060 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Správně by ti nikde neměli nalejt a doma to nikdo nezjistí.
Pokud by to už někde nalili, tak by se to řešilo s tím, kdo ti to nalil (nebo s provozovatelem) – ten člověk by dostal pěknou pokutu a policie by zavolala tvým rodičům, ti by si tě odvezli domů a případ by se předal sociálce.

Radím ti – nechlastej. Za prvý v tvým věku by se to mohlo vymknout z rukou, protože jsi mladý a rychleji se staneš závislým. Navíc ani moc neuneseš, takže by se mohlo stát, že by to s tebou někde praštilo nebo jsi někoho napadl, něco rozbil, apod.

Něco jinýho je si dát po obědě jedno pivo (v tvým věku malý – 0,3l nebo nealko), to je zdraví prospěšné, ale nějaký chlastání, to opravdu ne a ani v dospělosti ne.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

tak buď bezproblémový naďalej a počkaj na chlastanie do 18.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Reuef

Tak konzumovat alkohol muzes ne ? akorat ti ho nesmi nikdo dat 😁

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek