simsalabim

Písnička – nevíte?

Původně anglická písnička, ale zpívali jsme ji ve škole přeloženou do češtiny. Vzpomenu si jen na refrén:
„To ví snad jen déšť a vítr kolem nás, ten vítr co začal právě vát…“
No kdo si vzpomene?
Děkuju za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
hanulka11

zpíval to Bob Dylan…u nás W. Matuška
jmenuje se Ten vítr to ví

Míle a míle jsou cest, které znám
jdou trávou a úbočím skal,
jsou cesty zpátky a jsou cesty tam,
já na všech chci s vámi stát.
Proč, ale blátem nám kázali vést
a špínou nám třísnili šat.
R.To ví snad jen déšť a vítr kolem nás,
ten vítr, co začal právě vát.
2.Míle a míle se táhnou cest
a po nich zástupy jdou.
Kříže jsou bílé a lampičky hvězd,
jen tajemně svítí tmou.
Bůh ví, co růží jež dál mohly kvést,
spí v hlíně těch prašivejch cest.
R:
3.Dejte mi stéblo a já budu rád
i stéblo je záchraně pás.
Dejte mi flétnu a já budu hrát,
zpívat a ptát se vás.
Proč jen se účel tak rád mění v bič
a proč se má člověk bát.
R:

Další odpovědi
pokazdejinak

a v originále Blowin' In The Wind, Bob Dylan, jak už bylo napsáno dřív

http://lyricsfly­.com/search/vi­ew.php?f8f3c7c­89d&view=41341&ar­tist=Bob%20Dy­lan&title=Blo­win%27%20In%20The%20Win­d&hl=%20&opt=ma­in

V.3.S.K

http://www.you­tube.com/watch?v=_y22R9M­pPiA

anonym

k těm odpovědím zde, vám řeknu jedno veřejné tajemství … pokud si vzpomenete na slova písničky, nebo jména, nebo cokoliv – nemusí to být přesné, ani slova ani jejich pořadí, stačí je pouze napsat do vyhledávače www.google.com a máte odpověď okamžitě …

viz tento odkaz:

http://lmgtfy­.com/?q=To+v%C3%AD+snad+­jen+d%C3%A9%C5%A1%C5%A5+­a+v%C3%ADtr+ko­lem+n%C3%A1s%2C+ten+v%C3­%ADtr+co+za%C4%­8Dal+pr%C3%A1v%C4%9B+v%C­3%A1t