Duvemblejt

Pískají mi kotoučovky na kole když zabrzím , co stím?

Nejlepší odpověď
mojitek

myslíš na šlapacím kole,ne na kole u auta asi.No jestli ti to dělá jenom na začátku a pak už ne,tak to je normální-na kotouči je slabá vrstva rzi-párkrát zabrzdíš a rez je pryč.Jestli ti to dělá pořád,tak máš opotřebovaný destičky.Nevím jak u kola,ale u mašiny nebo u auta se mění obojí-jak kotouč tak i destičky.

Další odpovědi
SinceX

Zkus použít olej, ale v žádným případě to nelej do těch drážek. Jinak bys mohl skončit bledě 🙂

anonym

SinceX: trošku zavádějící odpověď. Pokud ji někdo špatně pochopí, jde mu o ŽIVOT!!

Hlada

Myslím, že je to stejné, jako u auta. Zvuk může vyluzovat destička chvěním mezi třmenem nebo mezi pístem. Na zadní stranu destičky někteří výrobci dávají tlumicí vrstvu nebo plech. To by se dalo udělat silikonovým tmelem nebo pastou. Mezi destičku a třmen by bylo možné dát pastu, která se vyrábí speciálně pro tento účel.
http://www.zbo­zi.cz/?q=pasta%20p%C3%AD­sk%C3%A1n%C3%AD&typ=na­bidky&seradit=nej­levnejsi

Zdroj: http://jeniko­vo.misto.cz/_MA­IL_/zajimavos­ti/tipy_05.htm