Pokročilý

Píšete čárky nad samohláskami zprava doleva nebo zleva doprava??

Přistihla jsem se, že je většinou píši zleva doprava, což je očividně špatně. Nebo je to jedno?? U mé profesorky informatiky jsem viděla i vodorovnou čárku (takovou, jaká se používá v latinských studijních textech). Jak je píšete Vy??
Doplňuji:
Promiňte, zase jsem to popletla, myslím jako zrcadlově obráceně - že čárku nepíši zdola nahoru po směru psaní (čili doprava), ale shora dolů proti směru (což znamená, že bod, kde čárka začíná, se nachází vlevo a odtud jedu propiskou doprava dolů). ;) Jestli jsem Vás tímto popletla ještě víc, tak se ještě jednou omlouvám :/

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Po každé je píši jinak. (Záleží na stylu - psací/tiskací)

Háček píšu zleva doprava, ale čárku zprava doleva (od shora dolů).

Další odpovědi:

Po každé je píši jinak. (Záleží na stylu - psací/tiskací)

Doplňuji:
Vlastně ani nevím - nikdy jsem nad tím nepřemýšlela.

Zlatý

Zleva doprava.

Váš styl bude dělat problém jen tehdy, pokud budete psát francouzsky - jestli jsem to dobře pochopil, píšete vlastně francouzský accent grave http://en.wikipedia.org/…
Doplňuji:
jinak ta čárka vypadá ve výsledku normálně jako každá jiná česká čárka nad písmenem, takže je to asi ve Vašem chápání zprava doleva. Tož jsem to hlasování asi zvoral.

Pokročilý

Zleva doprava.

Diskuze k otázce

Zlatý

terry

S chápáním otázky jsem na tom stejně jako manon.
Zkus se nad zadáním zamyslet a když tě něco rozumného napadne, tuto otázku smaž a polož tu lepší variantu znovu.
Pro mně by stačilo napsat jestli se čárka píše shora dolů nebo ze spoda nahoru. Popř. jestli je sklon čárky po směru písma, čli doprava nahoru, nebo proti směru či vodorovně.
Nebo jestli někdo má písmo nakloněné doleva a čárky mají stejný nebo opačný směr,

Stříbrný

manon

Když už jsme u těch čárek, píšete je hned po napsání písmene, nad které patří nebo až po dopsání celého slova nad všechna písmena, kde mají čárky být?

Zlatý

Lucijej

Hned, pro každé písmeno zvlášť.

Stříbrný

manon

Lucijej: Taky tak

Stříbrný

manon

Když už jsme u těch čárek, píšete je hned po napsání písmene, nad které patří nebo až po dopsání celého slova nad všechna písmena, kde mají čárky být?

Stříbrný

manon

Ani páté přečtení mi nepomohlo pochopit, Lorrien, jak že to vlastně tu čárku píšeš :) Dokonce jsem mírně ztratila orientaci a začínám pochybovat, zda vím, kde je vpravo a kde vlevo. Jsi pravák nebo levák?

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3360
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1451
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1078
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.