Avatar uživatele
anonym

Písemný projev na internetu.

Proč tolik lidí píše texty na internetu bez diakritiky, t.j. bez čárek a háčků? Čtení takového textu je velmi nepříjemné.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 5107 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
SinceX

Víte proč? Mobily donedávna používaly pouze mačkací systém zpráv, tzn. že T9 nebyl ještě zdokonalený systém a lidé nechtěli trávit u mobilu dlouhou dobu, než naťukají zprávu s diakritikou. Poté se objevil u mobilů systém T9 + slovník, takže lidé se začali přeučovat. Ti, kteří nechtěli to dokonce přenášejí i na PC. Dalším podstatným důvodem je i to, že lidé nevědí, kam přesně tu čárku mají dát. „který atd.“. Posledním důvodem jsem zjistil, že lidé kteří bydlí v zahraničí, píšou také jenom na obyčejné klávesnici, bez diakritiky. Budeme si na to muset holt zvyknout. A odrůda otázky může být klidně „Proč lidé píšou pravopisné hrubky ?“

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BENYTA

Připojuji se k SinceX,taky je nepříjemné číst text bez diakritiky,mnohem horší je však číst ty hrubky,to kolikrát člověk žasne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Miroslavst

Je to úplně jednoduchý, chtějí si psaní ulehčit a tak používají jen klávesnici bez těch diakritik. A nejlepší, aby se jim to navíc nepletlo, je, když si dají capslock.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucimia

Musím se přiznat, že i já jsem měla jeden čas tendenci psát bez diakritiky, možná i někdy teď a bylo to proto, že jsem měla jeden čas ICQ, kde jsem nemohla psát diakritikou, protože se písmo „komolilo“. Tak jsem se za nějaký čas (protože ICQ používám často) naučila psát bez diakritiky a pak jsem to obtížně napravovala. Ale už snad píšu více s diakritikou než bez. Takže to je jedno vysvětlení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
haluzka

Taky bych viděla hlavní důvod v určité pohodlnosti a lenosti. Osobně mi taky text bez diakrity dost vadí. O to horší je kombinace absence diakritiky a interpunkce, velice nepříjemné 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GangstaHelper

Já odpovím za sebe: Je to rychlejší a přehlednější, méně překlepové když píšete 2 prsty. Když jsem v nějaké online hře a někdo na mi píše s háčkama, připadá mi to zkrátka divné.

Toto mi ani tak nevadí, není problém si domyslet, co tam má být a časem si na to zvknete, daleko větším trnem v oku mi jsou gramatické chyby (což je věc, kterou jsem tady možná i trochu proslulý :o)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek