Eva21

Píšeme v této větě před „dle“ čárku? Nabízíme pohřby v různých variantách dle Vašeho přání.

Nejlepší odpověď
annas

Vysvětlím, proč čárku nepíšeme.

Je to jjednoduchá věta, má jedno určité sloveso. Dle je předložka a před ní se čárka běžně nedělá, protože nejde o souvětí.

Zkuste si větu přestylizovat – Dle Vašeho přání nabízíme pohřby v různých variantách.

Čárka by se napsala, kdybychom připojili dodatečné vysvětlení, další informace a použili výraz : „a to“

Nabízíme pohřby v různých variantách, a to dle Vašeho přání. Nabízíme pohřby dle vašeho přání, a to v různých variantách.

Další odpovědi
marci1

Ne, bez čárky.

markos111

v tomto případě se čárka nepíše

anonym

V žádném případě tam čárka nepatří.

lota

Dovolím si úplně nesouhlasit. Čárku bych zde asi také nedala, ale nemyslím si, že by byla chybou. Takto – bez čárky rozvádíme varianty, nabízíme VARIANTY DLE PŘÁNÍ. Kdyby se tam čárka dala, znamenalo by to, že nabízíme VARIANTY a POHŘBY DLE PŘÁNÍ. Nejde o souvětí, ale o rozvitý větný člen – stejně jako by byla čárka ve větě: Nabízíme pohřby v černé, hnědé, zelené variantě. Rozhodně neplatí, že pokud nejde o souvětí, ve větě není prostor pro čárku.