Katru7

Písek a křečík

Ahoj.Mám křečíky roborovské.Chtěla bych jim dát do akvárka písek pro činčily,ale je to páreček a samička je březí(už je tak 17 dní)Nebude ten písek samičce vadit až bude mít mláďátka?

Odpovědi
kapka

Když jí tam dáš ještě materiál vhodný k vystlání hnízda, tak to bude ok.

samicek333

Myslím, že když je ten písek určen činčilám a ne jinému zvířeti, tak to má asi svůj důvod… Můžete to zkusit, ale aby jim to nepřišlo moc tvrdé. Já bych zkusila normální piliny

Carolyn

Jako podestýlka se dávají hobliny nebo seno. Piliny NE, jsou moc malé a mohly by se křečkovi dostat do pusy, očí a celkově je to pro něj dost nepohodlné. Já dávám písek do malé misky a křeček se v něm myje (válí se ze strany na stranu) a čůrá do něj, proto se musí dost často měnit.