Bronzový

Píše tu někdo fantasy povídky? Jak vymýšlíte zápletku?

Zajímá mě, jestli, pokud tedy občas něco napíšete, se zápletku snažíte vymyslet a nebo to prostě necháte být a najednou, třeba během dne, když na zápletku nemyslíte, Vás něco napadne - nápad přijde zčista jasna..?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Zápletky mě napadají pozorováním svého okolí, i obyčejná věc se může ukázat velmi užitečná. Často při četbě knihy nebo při sledování filmu pozoruji děj a občas mě napadne : Co by se stalo, kdyby .... A abrakadabra, nápad je na světě :))))

Další odpovědi:

Zlatý

Moje zkušenost: když píšu cokoli fiktivního, tak dobrá zápletka, nebo aspoň její základ, musí přijít sám. Stačí fakt jen ten úplnej základ, třeba jedna velezajímavá scéna, ktrou náhodou někde uvidíš nebo ti bleskne hlavou - a zbytek už se pak dá dovymyslet. Prostě se pak do té situace vžiješ a začneš si domýšlet, jak k ní asi došlo a k čemu povede. Ale to nejdůležitější si nevynutíš. Mně se hrozně často dobrý zápletky zdají ve snech. Většina z nich mi teda přijde dobrá jen čtvrt hodiny po probuzení, ale tak tři mi v hlavě utkvěly a kdybych na to nebyla moc líná, dalo by se z nich něco napsat.

Zlatý

Píšu sem tam pohádky a jednu mám takovou fantasy - děj, prostředí i postavy se mi zdály. Jen jsem se to sepsala :-)
Jinak prostě nápad.

Zlatý

dělávám to spíš tak, že vymyslím úvod a pointu na základě nějakého opakujícího se motivu (zopakuje se za jiných / pozměněných okolností než poprvé). Zápletka pak skutečně spíše přichází sama

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 473
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.