Avatar uživatele
Natee

Píše tu někdo fantasy povídky? Jak vymýšlíte zápletku?

Zajímá mě, jestli, pokud tedy občas něco napíšete, se zápletku snažíte vymyslet a nebo to prostě necháte být a najednou, třeba během dne, když na zápletku nemyslíte, Vás něco napadne – nápad přijde zčista jasna..?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Terryle, hanny 2, Deli před 4648 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
LeeLee

Zápletky mě napadají pozorováním svého okolí, i obyčejná věc se může ukázat velmi užitečná. Často při četbě knihy nebo při sledování filmu pozoruji děj a občas mě napadne : Co by se stalo, kdyby … A abrakadabra, nápad je na světě :))))

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Terryle

Moje zkušenost: když píšu cokoli fiktivního, tak dobrá zápletka, nebo aspoň její základ, musí přijít sám. Stačí fakt jen ten úplnej základ, třeba jedna velezajímavá scéna, ktrou náhodou někde uvidíš nebo ti bleskne hlavou – a zbytek už se pak dá dovymyslet. Prostě se pak do té situace vžiješ a začneš si domýšlet, jak k ní asi došlo a k čemu povede. Ale to nejdůležitější si nevynutíš. Mně se hrozně často dobrý zápletky zdají ve snech. Většina z nich mi teda přijde dobrá jen čtvrt hodiny po probuzení, ale tak tři mi v hlavě utkvěly a kdybych na to nebyla moc líná, dalo by se z nich něco napsat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Deli

Píšu sem tam pohádky a jednu mám takovou fantasy – děj, prostředí i postavy se mi zdály. Jen jsem se to sepsala 🙂
Jinak prostě nápad.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

dělávám to spíš tak, že vymyslím úvod a pointu na základě nějakého opakujícího se motivu (zopakuje se za jiných / pozměněných okolností než poprvé). Zápletka pak skutečně spíše přichází sama

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek