kocickaaa

Píše se the Czech republic nebo bez členu?

Nejlepší odpověď
Kanovka

s členem

Další odpovědi
quentos

je-li základem názvu státu obecné podst. jméno (třeba republika), píše se se členem.
Ale taky hlavně s velkým R! (Není to jako v češtině – v angličtině se v názvu píšou všechna počáteční písmena velká, kromě předložek a členů.)

chudst

Se clenem. Pokud rikate pouze „Czech“, je to bez clenu.

lukas.lukas: pokud to stoji samostantne, jinak ne.

lukas.lukas

Ne, Czech republic se píše bez členu.Učili jsme se to v angličtině

Aha, tak prominte, asi jsem ve skole poradne neposlouchal :D