arygnoc

Pijete víno?

jaké máte rádi/y?

Nepište bílé, červené, italské, moravské, spíš mě zajíma odrůda (i když místopis je také důležitý).

Já jsem na bílé (nejraději Sauvignon, rulandské šedé), nejraději ze své viničky v nejmenované jihomoravské vesničce na česko-slovenském pomezí.

Nejlepší odpověď
Terryle

yes, ale poslední dobou teda čím dál míň – bolej mě po něm zuby a když to lehce přeženu, není mi úplně dobře (kdežto po jinejch druzích alkoholu můžu přehnat více než lehce a jsem ok).
Mám radši bílý – dobrý chardonnay (beru z různejch vinoték, takže místopis neeviduju; ale už asi dva, tři roky jsem dobrý stáčený nedostala – asi nějaký blbý ročníky), případně muškát či pálava. A když je nouze, tak i veltlín zelený se dá.

Další odpovědi
anonym

Chardonnay – JAR, Cabernet Savignon – Chile.
Nejsou vázána normativy EU, takže vychází příznivěji poměr cena: kvalita.

anonym

Nejvice ruzova – zalezi na jidle. Cervene je na me moc syte. Nyni mam v lednici 2 vina – Cabernet Sauvignon rose a Rulandske modre. Kamaradka jezdi pravidelne do sklipecku a vozi mi zasoby. Ale ruzne druhy – i pro navstevy a na darky. 🙂 -iv-

iceT

Bohužel ne,mě to jaksi nechutná.
Kdysi dávno jsem ochutnala červené portské,bylo mňam,ale hrozně opilé,značku a odrůdu nevím.A co mi ještě chutnalo bylo bílé víno Malet,s obsahem koňaku,taky velká lahůdka,to bylo až škoda rozlévat do dvoudeci.
Jinak jsem naprostý analfabet,to se týká vína.Rozeznám pouze čtyři druhy-pokud nebudu i růžové-červené,bílé,chut­ná,nechutná.

Deli

Víno nemůžu, vyvolává mi migrény. Bohužel, a měla jsem ho moc ráda, nejvíc Portugala…
Piju ale (nejen) růžové Lambrusco (jakékoli, spíše ta levnější) a kupodivu mi nevadí šampusy (v rámci momentální rodinné finanční situaci kupuju zásadně ty laciné, ale stačí, navíc když je růžový, jsem 100% spokojená).

Jikra

Ano,červené,a denně třetinku Portugala.

GM

Teď ne, ale večer si dám. Asi Vavřinečka.

hanulka11

letos jsem ochutnala Visanto pravé santorinské …to mělo grády …bylo spíš jako likér moc bych ho nevypila
mám lahev ve špajzu, že by.......

panenka

Nepiji žádné

hanny 2

Ano,piju víno,raději mám bílé – Ruland,Vlašský ryzlink,italská lehká vína,Lambrusko apod.,teď mám v lednici otevřenou láhev Moravského muškátu.Někdy si dám zdravotně červené např.-Vavřinec,Caber­net,Modrý Portugal.Mám ráda i růžové víno a sekty.Vína s přívlastkem pozdní sběr.

XenieRo

Ahoj holky, my jsme si koupili tuto vinotéku https://www.do­macivinoteky.cz/e-shop/dunavox-dx-1758sdskdp a jsme naprosto nadšeni. Minulý týden u nás byli naši a tak se jim líbila, že si o ni hned řekli k vánocům :) Tak máme aspoň vyřešený dáreček.

SuzanKa

Tak já jsem ale zase ráda, že si udělám obrázek zase o jiných značkách… Já jsem třeba o Dunavoxu vůbec nevěděla, takže jsem fakt ráda, že mám další tip.

Sonka Pop

Milí, mám dotaz… Intenzivne doma uvažujeme, že si koupíme vinotéku. Koukala jsem na net a všude, co jsem tak četla, tak se doporučují vinotéky zn. Dunavox. Když se ale podívám na nabídku obchodů, tak nabízejí i jiné značky… Proč je ten Dunavox nejlepší?

Sonka Pop

Holky, jako asi takhle… pro někoho určitě může být, ale my vinotéku máme a jako pro nás je to opravdu velmi užitečný kousek do domácnosti… Víš co, jsme milovníci vína, takže ji opravdu využijeme.

Pajka.111

Ahoj, já ti asi poradím to, aby ses o tom poradila s nějakým odborníkem. Sama jsem to tak udělala. Vinotéku jsem si vybrala na domaci vinoteky.cz. Tak mrkni na jejich stránky, tam jsou kontakty. Zavolej jim nebo jim napiš a oni ti přesně poradí, jaký kousek doma využiješ.

Sonka Pop

Ahoj všem :) Mám na všechny dotaz a budu ráda, když se dočkám odpovědi, rady a zkušeností. Docela si pohrávám s myšlenkou, že bych si domu pořídila domácí vinotéku. Je tu někdo, kdo už vinotéku má? Oplatí se koupě? A pokud ano, na co se při výběru zaměřit? Děkuji všem zúčastněným.

SuzanKa

No, my jsme teda velicí milovníci vína. Právě taky uvažujeme, že si domů tu domácí vinotéku pořídíme. Jen by mě tak zajímalo, jaké kousky máte doma vy? Koukali jsme se na tu nabídku shopu https://www.do­macivinoteky.cz/ a jako jsme nadšeni. Jen nevíme jakou a podle čeho vybrat.

Sonka Pop

Ahojky :) My jsme doma milovníci vína a rádi bychom si pořídili domácí vinotéku. Budu moc ráda za vaše názory a připomínky k její koupi. Moc díky…

XenieRo

Ahoj, za mě super skvělý nápad. Sami ji doma máme a super. Je to navíc i moc hezký doplněk do interiéru. Hele, pokud ti můžu radit, tak mrkni tady na ten web https://www.do­macivinoteky.cz. Výborná nabídka, super přístup.

Sonka Pop

Jo? Tak paráda, to je přesně to, co já potřebuju. Prostě najít někoho, kdo by mi poradit s výběrem. Představuju si to tak, že bych řekla, o co mi u vinotéky jde, co od ní očekávám, no a na základě těchto informací mi odborník poradí, co a jak. Tak říkáš, že na domacivinoteky.cz by to šlo?

Pajka.111

Jasně, normálně se podívej na ten web domacivinoteky.cz. Tam najdeš kontakt, tak jim avolej a oni ti poradí s výběrem tak, aby jsi byla spokojená.