Zlatý

Pijete víno?

jaké máte rádi/y?

Nepište bílé, červené, italské, moravské, spíš mě zajíma odrůda (i když místopis je také důležitý).

Já jsem na bílé (nejraději Sauvignon, rulandské šedé), nejraději ze své viničky v nejmenované jihomoravské vesničce na česko-slovenském pomezí.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

yes, ale poslední dobou teda čím dál míň - bolej mě po něm zuby a když to lehce přeženu, není mi úplně dobře (kdežto po jinejch druzích alkoholu můžu přehnat více než lehce a jsem ok).
Mám radši bílý - dobrý chardonnay (beru z různejch vinoték, takže místopis neeviduju; ale už asi dva, tři roky jsem dobrý stáčený nedostala - asi nějaký blbý ročníky), případně muškát či pálava. A když je nouze, tak i veltlín zelený se dá.

Další odpovědi:

Chardonnay - JAR, Cabernet Savignon - Chile.
Nejsou vázána normativy EU, takže vychází příznivěji poměr cena: kvalita.

Nejvice ruzova - zalezi na jidle. Cervene je na me moc syte. Nyni mam v lednici 2 vina - Cabernet Sauvignon rose a Rulandske modre. Kamaradka jezdi pravidelne do sklipecku a vozi mi zasoby. Ale ruzne druhy - i pro navstevy a na darky. :-) -iv-

Zlatý

Bohužel ne,mě to jaksi nechutná.
Kdysi dávno jsem ochutnala červené portské,bylo mňam,ale hrozně opilé,značku a odrůdu nevím.A co mi ještě chutnalo bylo bílé víno Malet,s obsahem koňaku,taky velká lahůdka,to bylo až škoda rozlévat do dvoudeci.
Jinak jsem naprostý analfabet,to se týká vína.Rozeznám pouze čtyři druhy-pokud nebudu i růžové- červené, bílé, chutná, nechutná.

Zlatý

Víno nemůžu, vyvolává mi migrény. Bohužel, a měla jsem ho moc ráda, nejvíc Portugala...
Piju ale (nejen) růžové Lambrusco (jakékoli, spíše ta levnější) a kupodivu mi nevadí šampusy (v rámci momentální rodinné finanční situaci kupuju zásadně ty laciné, ale stačí, navíc když je růžový, jsem 100% spokojená).

Stříbrný

Ano,červené,a denně třetinku Portugala.

Bronzový

Teď ne, ale večer si dám. Asi Vavřinečka.

Zlatý

letos jsem ochutnala Visanto pravé santorinské ...to mělo grády ...bylo spíš jako likér moc bych ho nevypila
mám lahev ve špajzu, že by.......

Zlatý

Nepiji žádné

Zlatý

Ano,piju víno,raději mám bílé - Ruland,Vlašský ryzlink,italská lehká vína,Lambrusko apod.,teď mám v lednici otevřenou láhev Moravského muškátu.Někdy si dám zdravotně červené např.-Vavřinec,Cabernet,Modrý Portugal.Mám ráda i růžové víno a sekty.Vína s přívlastkem pozdní sběr.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.