Avatar uživatele
hanny 2

Pijete olej?Prý ho všichni pijí! A jaký názor na to máte?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, pusinka50, suaeda, briketka10 před 3786 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

varím, pečiem, smažím na bravčovej masti [vepřové sádlo].

olej, aj to iba olivový, používam výhradne do šalátov.

keď si obliznem pri varení ruku, olej ako taký mi celkom nechutí – ale ako prísada je fajn.

čo mám rád, je ten „olej“ zo sardiniek, inak žiaden.

včera som bol v hospode, nikto nemal olej na stole (v poháriku), takže „všichni ho pijí“ pokladám za hoax.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

to nedělám, ale hrabu se v Googlu
a našla jsem zajímavý článek , že
by mi to mohlo asi pomoci na játra,
když baštím tolik léků..koupím extra
Virgin a zkusím :)

http://www.kra­sojizda.cz/pi­ti-olivoveho-oleje-krx-0-0-0qpit%C3%AD+o­livov%C3%A9ho+­oleje.html
Doplňuji:
v tom si můžete prohrabat
všechny své neduhy 😁

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pusinka50

Olej nepiji. Ale údajně má pomáhat od nemocí a k posílení imunity, nejlépe extra panenský olivový olej, kdy lžíci oleje převalujeme 20 min v ústech, až zbělá, nejlépe 3× denně. Vyčistí prý organismus.
Jinak, k tvému dotazu, nepijí olej jen děvčata, která z důvodu štíhlé linie jí jen nízkotučné jogurty a zeleninové saláty?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Našla jsem před několika lety v literatuře, která se týká alternativní medicíny – léčení pomocí převalování oleje v ústech. Ten potom vyolivnete.

Lékařka mně doporučila něco jiného. Každý ráno nalačno si dám kávovovou lžičku olivového oleje, lžičku medu a lžičku citrónové šťávy.

Kyselá chuť nastartuje játra, olej žlučník a med slinivku. Praktikuji již několik roků. Podle toho, jak tělo reaguje, se dovím víc.

Ad suaeda.

Jen poznámka. Řepkový olej je podle obsahu různých látek hned na druhém msítě za olivovým olejem. Oba tyto oleje snižují hladinu jen ŠPATNÉHO cholesterolu.
Slunečnicový olej snižuje oba cholesteroly, tedy i ten hodný.

Řepkové oleje jsou kvalitnější než bývaly v minulosti. Samozřejmě používáte to, co vám vyhovuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
badisko

Proc bych to delal ? co by mi to asi tak melo prinest ?..snad jen osvobezeni od zacpy ale na ty netrpim takze ne nepiji…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Olej nepiji. Kvalitní slunečnicový olej používám jen na vaření. Řepkovým svinstvům se vyhýbám. Lisovaný olivový dávám na saláty nebo na dochucení. Má trochu zvláštní chuť a je třeba si na něj zvyknout. Je opravdu zdraví prospěšný. Jinak k názoru „briketka10“. Dříve jsem četl, že při nějaké léčebné kůře, při které se užíval extra panenský olivový olej se člověk zbavil žlučníkových kamenů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Potravu berte jako lék, včetně olejů. Je dobré vědět, jak který olej užívat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Dávám za pravdu arygnocovi. Co se stane, když smícháme olej s vodou( slinami) ? Emulze! A to, že převalovat olej ústech, který léčí, je největší pitomost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andre5000

Piji všechno, co teče. Kromě asfaltu, ten teče pomalu.....

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

arygnogu

odjakživa smažím taky na sádle má skvělou
chuť a nikdy, nikdy neprská, jako oleje 😁

před 3786 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek