Avatar uživatele
nabubindes

piješ mléko, kravské, vařené, kakao?

co děláš se „škraloupem nebo otápkem“? napadlo tě z čeho je? co to je?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, Jahoda, rynek878 před 5016 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Nejsem milovníkem mléka, pokud jsem je kdysi pila, škraloup (sraženou mléčnou bílkovinu) jsem vždy vyhazovala.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jahoda

Mléko piji. Mám ho ráda. Dělám si z něj kakao, pudingy, krupičku, koktejly. Pokud jsem nemocná, tak je to mléko s medem apod. Škraloup se mi udělá jednou za velký čás a když už ho mám, vyhazuji ho. Nemám ho ráda.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal

Mléko nepiju v žádné podobě,za to miluju jogurty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Mléko piji dělám si z něj kakao,pudinky,a přidávám si ho vždy do kávy.Škraloup vyhazuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rynek878

nene mléko nepiju v žádné úpravě,naposledy jsem ho pil asi ve dvaceti a to už je pár desítek let nazpět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kvikal

já nevím jak to děláme ale nám se škraloup nedělá … asi to umíme akorát :) Mimo jiné, miluji mléko. Sice je to teoreticky jídlo a né nápoj nad půllitr studeného mléka není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kajra

Mléko piji, snad proto že máme své kravěnky a tak vím co piji,škraloup se neudělá, když méko jen zahřejete na asi 70 stupňů, ono není třeba ho převářet,vždyť i pasterizace je zahřátí na asi 70stupňů a varem se většina hodnot ničí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vicki

Mléko si dávám jen do kávy,ale kefíry a jogurty mám ráda.Co se týká škraloupu,tak z toho mám husí kůži-brrrr!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Kakao i samotné mléko /i kozí, když se naskytne příležitost/ piji tak často, že by mi mlékárny a zpracovatelé kakaových bobů měli platit za propagaci. A vlastně jsem už vypila i pár litrů kobylího mléka – kumysu.
Škraloup dávám psovi nebo kočce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Vzpomínám na dětství jezdili jsme na prázdniny na statek.Při večerním dojení jsme chodili pro 3 litry mléka, svařilo se a dalo do špajzky vychladnout.Ráno se zbíral škraloup a ustátá smetana z borůvkami to byla delikatesa.Vrstva byla tak silná že když jednou do mléka spadla myš běhala po škraloupu.Dostala jí kočka, myš ve smetaně
Dlouho se olizovala.
Doplňuji:
Piju a rád škoda jen že tady se nedá koupit zemnědělci tu vymřeli.

Upravil/a: elektrikář

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

V mládí jsem pila mléko v průměru tak 1 l denně.
Studené škarloupy miluju, takové ty tlusťoučké – mňam.
Nyní už mléko piju méně, k pití spíše čistou vodu, ale třeba k ovocným knedlíkům nebo bramborám s tvarohem si nic jiného představit neumím.
A kávu jedině s mlékem.
Kakao občas – když je chuť – ale pak už velký hrnek a silné 🙂.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek