nabubindes

piješ mléko, kravské, vařené, kakao?

co děláš se „škraloupem nebo otápkem“? napadlo tě z čeho je? co to je?

Nejlepší odpověď
annas

Nejsem milovníkem mléka, pokud jsem je kdysi pila, škraloup (sraženou mléčnou bílkovinu) jsem vždy vyhazovala.

Další odpovědi
Jahoda

Mléko piji. Mám ho ráda. Dělám si z něj kakao, pudingy, krupičku, koktejly. Pokud jsem nemocná, tak je to mléko s medem apod. Škraloup se mi udělá jednou za velký čás a když už ho mám, vyhazuji ho. Nemám ho ráda.

Michal

Mléko nepiju v žádné podobě,za to miluju jogurty.

panenka

Mléko piji dělám si z něj kakao,pudinky,a přidávám si ho vždy do kávy.Škraloup vyhazuji.

rynek878

nene mléko nepiju v žádné úpravě,naposledy jsem ho pil asi ve dvaceti a to už je pár desítek let nazpět.

kvikal

já nevím jak to děláme ale nám se škraloup nedělá … asi to umíme akorát :) Mimo jiné, miluji mléko. Sice je to teoreticky jídlo a né nápoj nad půllitr studeného mléka není.

Kajra

Mléko piji, snad proto že máme své kravěnky a tak vím co piji,škraloup se neudělá, když méko jen zahřejete na asi 70 stupňů, ono není třeba ho převářet,vždyť i pasterizace je zahřátí na asi 70stupňů a varem se většina hodnot ničí

Vicki

Mléko si dávám jen do kávy,ale kefíry a jogurty mám ráda.Co se týká škraloupu,tak z toho mám husí kůži-brrrr!

kapka

Kakao i samotné mléko /i kozí, když se naskytne příležitost/ piji tak často, že by mi mlékárny a zpracovatelé kakaových bobů měli platit za propagaci. A vlastně jsem už vypila i pár litrů kobylího mléka – kumysu.
Škraloup dávám psovi nebo kočce.

elektrikář

Vzpomínám na dětství jezdili jsme na prázdniny na statek.Při večerním dojení jsme chodili pro 3 litry mléka, svařilo se a dalo do špajzky vychladnout.Ráno se zbíral škraloup a ustátá smetana z borůvkami to byla delikatesa.Vrstva byla tak silná že když jednou do mléka spadla myš běhala po škraloupu.Dostala jí kočka, myš ve smetaně
Dlouho se olizovala.
Doplňuji:
Piju a rád škoda jen že tady se nedá koupit zemnědělci tu vymřeli.

ReHu

V mládí jsem pila mléko v průměru tak 1 l denně.
Studené škarloupy miluju, takové ty tlusťoučké – mňam.
Nyní už mléko piju méně, k pití spíše čistou vodu, ale třeba k ovocným knedlíkům nebo bramborám s tvarohem si nic jiného představit neumím.
A kávu jedině s mlékem.
Kakao občas – když je chuť – ale pak už velký hrnek a silné 🙂.